חדשות בחקלאות, טבע וסביבה 

 
 
 
 
בחירת 'הפרח של המדינה' - התחרות יצאה לדרך
 
לרגל 60 שנות פעילות, החברה להגנת הטבע ו-ynet מזמינים אתכם לקבוע מי יהיה הפרח שיזכה בתואר 'הפרח של המדינה'. התחרות מתחילה היום (א') ותמשך עד השבוע הבא. הצביעו ובחרו את המועמד שלכם, ואולי תוכלו גם לזכות בסוף שבוע מתנה
 
מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  17-11-2013
 החברה להגנת הטבע, הארגון הסביבתי הגדול והוותיק בישראל, שהחלה את פעילותה בנובמבר 1953, מציינת החודש 60 שנה להיווסדה. לרגל שנת ה-60 של הארגון ו-48 שנים אחרי שהובילה את הקמפיין למען שמירת פרחי הבר - "צא לנוף, אך אל תקטוף", משיקה היום החברה להגנת הטבע בשיתוף עם ynet, את תחרות הפרח של המדינה. החל מהיום ועד השבוע הבא, יועמדו לבחירת הציבור באתר ynet עשרת פרחים המועמדים, ובתום ההצבעה, הפרח שיקבל את מרבית הקולות של הגולשים, יוכרז כפרח של המדינה. מטרת הפרויקט היא לחזק את המודעות הציבורית לשמירה על פרחי הבר ועל בתי הגידול שלהם ולהדגיש את החשיבות של שטחים פתוחים, טבעיים ורציפים. פרס של 10 סופי שבוע בבתי ספר שדה של החברה להגנת הטבע, יוענק ל-10 מבין המשתתפים בתחרות.

במסגרת קמפיין פרחי הבר, שהחל בשנת 1965, יצאה החברה להגנת הטבע למסע הסברה חינוכי מאסיבי ורחב היקף, למען שמירת פרחי הבר של ישראל, ששינה לחלוטין את התנהגות הציבור כלפי ערכי טבע וגרם להפסקת קטיפת פרחי בר בטבע, תופעה שהייתה נפוצה בעבר, ולהתאוששות של פרחים שהיו בסכנה ואף על סף הכחדה, בעקבות קטיפה מאסיבית. בשנת 2010 יצאה החברה להגנת הטבע בפרויקט ציבורי רחב היקף נוסף, לבחירת הציפור הלאומית, שבסופו נבחרה כזכור הדוכיפת.

בחרו את הפרח שלכם, ואולי תזכו באחד מעשרת סופי השבוע בבתי ספר שדה ברחבי הארץ

להצבעה לחצו כאן

צוות השופטים שבחר את עשרת הפרחים המועמדים, מנה 13 איש, אנשי החברה להגנת הטבע, כולל המנכ"ל, קושה פקמן, אקולוגית החברה להגנת הטבע, ד"ר עפרי גבאי, ומומחים חיצוניים, ביניהם בוטנאים ואקולוגים מהבכירים בישראל: ד"ר גדי פולק, ד"ר לבוטניקה, מכותבי הספר האדום של הצמחים בסכנת הכחדה בישראל, ד"ר יובל ספיר, ד"ר לאבולוציה, סיסטמטיקה ואקולוגיה והמנהל המדעי של הגן הבוטני בתל אביב, ד"ר אורי שיינס, ראש המחלקה לסביבה באוניברסיטת חיפה – אורנים וד"ר ירון זיו, המחלקה למדעי החיים, אוניברסיטת בן גוריון.

החברה להגנת הטבע פועלת לשמירת ערכי הטבע והנוף בישראל, להכרת וידיעת הארץ ולחיזוק הקשר שבין הציבור לצומח ולחי, במגוון רחב של כלים, בהם חינוך, ניהול והובלה של מאבקים סביבתיים, פעילות מול מקבלי ההחלטות, פעילות משפטית, פעילות במוסדות תכנון, הסברה, טיילות ועוד. במהלך שישה עשורים של פעילות, קיבלה החברה להגנת הטבע הכרה בינלאומית, זכתה בשורה של פרסים ורשמה הישגים סביבתיים רבים, שבזכותם ניצלו חבלי ארץ ושטחים פתוחים בכל רחבי המדינה, נמנעה פגיעה בערכי טבע ונוף ייחודיים ונותרו לציבור אתרי פנאי, טיול ונופש, נגישים ופתוחים.

עשרת הפרחים המועמדים

אדמונית החורש, צילום: ליאור אלמגור אירוס הארגמן, צילום: עמיר בלבן
   
דם המכבים האדום, צילום: יעל לביא אפרת חבצלת החוף, צילום: אסף מירוז
   
חצב מצוי, צילום: דב גרינבלט כלנית מצויה, צילום: דב גרינבלט
   
נרקיס מצוי, צילום: אפי פרי צבעוני ההרים, צילום: יעל לביא אפרת
   
רקפת מצויה, צילום: דב גרינבלט שושן צחור, צילום: יעל לביא אפרת
 
 
 
 
 
 
 

 דף הבית  •  יעוץ חקלאי  •  תיירות כפרית  •  חדשות בחקלאות טבע וסביבה  •  מודעות - לוח חקלאי  •  דרושים בחקלאות  •  אינדקס אתרים חקלאיים  •  גינון ונוי  •  מתכונים  •  שרות מנויים חינם  •  RSS  •  לפורטל החקלאי באנגלית