הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

תיירות כפרית - חדשות ואירועיםמסע בזמן למצרים הקדומה בחווה בתל-אביב


פרויקט ייחודי לפסח של החווה ורשות העתיקות - מסע בזמן למצרים הקדומה. אוהל חפירה ארכיאולוגית, מסתרי הכתב המצרי הקדום, משחקי מלכים, סיפורו של תות ענך אמון, פינת יצירה, שעת סיפור והצגה. חול המועד פסח 20-25 באפריל 2011 בחווה החקלאית בתל אביב


תאריכים: 3-4-2011

התמונה באדיבות רשות העתיקותפרויקט ייחודי ויוצא דופן יתקיים במהלך חול המועד פסח בחווה בתל אביב. הפרויקט בשיתוף עם רשות העתיקות מציע למשתתפים חוויה מרתקת המשלבת משחק מלכים קדום, סיפורו של המלך תות ענך אמון, הכרות עם מסתרי הכתב המצרי הקדום והתנסות מעשית במאהל חפירה ארכיאולוגית. לצד כל אלה יתארחו בחווה "דובה'לה וחברים" – הצגה בה יומחז סיפור יציאת מצרים באופן חינוכי ומשעשע בשילוב מסרים סביבתיים וחברתיים.

אוהל חפירה ארכיאולוגית מתחם חפירות שיוקם על ידי רשות העתיקות, בו ניתן יהיה לגלות ממצאים שונים כגון חרסים, מטבעות ובין לבין גם ממתקים... הילדים יוזמנו לצאת להרפתקה בזמן, יצטיידו בכלים מיוחדים באמצעותם יחפרו וימצאו את שרידי הממלכה הקדומה. הפעילות תחשוף את הילדים לתרבות מצרים הקדומה על שפע הממצאים הארכיאולוגים השונים, סמלי המלוכה, הכתב המצרי, עולם האומנות ועוד.

תחנת הכתב המצרי - הכרות עם מסתרי הכתב המצרי הקדום והתנסות בהכנת כרטוש מצרי בעיטורים שונים,

תחנת "סדנת" - הכרת משחקי המלכים הקדומים במצרים, הכנת לוח משחק קדום והתנסות בו

תחנת תות ענך אמון - סיפורו של המלך תות ענך אמון שעלה לכס המלכות בגיל ילדות. הילדים יחשפו לסיפור גילוי קברו של המלך ויכינו העתק ממסכת המלך.

הצגה מבית היוצר של דובל'ה וחברים - ההגדה, כפי שלא סופרה מעולם.

שעת סיפור ''אליעזר והגזר'' - בחג הפסח נסענו לחווה לבקר את סבא אליעזר. האם תאמינו היכן מצאנו אותו? בערוגת הגינה, מושך בגזר! נפשיל שרוולים ונעזור לסבא למשוך את הגזר הטעים.

פינת יצירה: בניית פירמידה מנייר או הכנת משחק דומינו פסח

משחק חפש את אפיקומן החווה - מקבלים רמזים ורצים לגלות היכן מתחבא האפיקומן. אם נגלה, אולי בסוף נקבל מתנה...?

ופעילות נוספות כמו תמיד: ביקור במשק בעלי החיים ופינת ליטוף, מבוך הפיקוסים, משחקיית העץ "בית הקוביות", ארגז החול הגדול ועוד...

הפעילויות יתקיימו במתחמים מוצלים בין התאריכים 20-25 באפריל. בין השעות 9:30 עד 15:30.

עלות הכניסה: 49 ₪ לכרטיס ולתושבי תל אביב 44 ₪. מחיר כרטיס הכניסה כולל את כל הפעילות במתחם.

חניה חינם לרשות המבקרים בחווה ( 70 דונם של חוויות בטבע בלב תל-אביב) www.hachava.org.il