הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

תיירות כפרית - חדשות ואירועיםלילה לבן בגן החיות התנ''כי בירושלים


האם הפילים ישנים בעמידה? ומה עושות האיילות בלילות? איך נראה גן החיות התנ''כי לאחר רדת החשיכה? בואו לחוות את הגן בשקיעה ובשעות הלילה באוויר הנעים של ירושלים. מעוניינים להישאר ללילה? תוכלו לישון לצד הפילים, הג'ירפות והאריות ולהתעורר מציוץ של מאות ציפורים

מערכת פורטל התיירות הכפרית
תאריכים: יולי - אוגוסט 2016


סיורי שקיעה בגן החיות התנכ''י בירושלים, צילום: יערה פורסט

לכל מי שחלם להינעל "בטעות" ללילה בגן החיות, מגיעה ההזדמנות לחוות זאת באמת. גן החיות התנ"כי בירושלים מציע בקיץ מגוון של סיורי שקיעה, ערב ואפילו שהייה של לילה במקום, המאפשרים למבקרים להכיר מגוון של בעלי חיים הפעילים בשעות החשיכה, ולחוות את הגן בצורה שונה לחלוטין.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

הסיור המרתק "ישנים בגן החיות" מתחיל בערב ולוקח את המבקרים ל-12 שעות בלתי נשכחות בגן, המסתיימות בבוקר שאחרי. שקי השינה יפרסו בין האריות, הקרנפים, הפילים והלמורים, השעון המעורר הוא עשרות זני הציפורים המצייצות עם בוקר, את הלילה מעבירים יחד עם העטלפים ושאר חיות הלילה שאינן פעילות בשעות היום ואת ארוחת הבוקר הקלה אוכלים עם שחר לצד הברבורים המתעוררים ליום חדש.

לאלה שמעדיפים את המיטה שלהם בבית, קיימים 3 סיורי שקיעה המאפשרים לחוות את הגן בחודשים יולי - אוגוסט הלוהטים, כאשר הערבים הנעימים בירושלים מהווים מקום מפלט מן החום והלחות הכבדים. הסיורים מועברים על ידי המטפלים של החיות, וחושפים את הסיפורים המרתקים שמאחורי הקלעים של הטיפול בבעלי החיים.

"ג'ירפות ולישון" לוקח להיכרות מעמיקה עם אוכלי העשב בגן, ומבקר מאחורי הקלעים של היעלים, היחמורים, הקרנפים וכמובן הג'ירפות. "שקיעה עם פילים" לוקח את המבקרים אל תוך הבתים וחייהם של הפילים העצומים. בסיור רואים את ארוחת הערב של הפילים, לומדים על שיטות האימון והטיפול בהם ומבקרים בתוך בתי הפילות והפיל הזכר היחיד בגן. לאמיצים קיים גם הסיור "שקיעה בדגש טורפים" שכמובן מתמקד בחיות הטורפות בגן. בסיור פוגשים את האריות, הנמרים והדובים, ושומעים את הסיפורים המרתקים על חייהם.

סיור נוסף בגן, "לילה לבן", יתקיים בשעות בערב, בין 20:30-22:30 והוא הזדמנות נהדרת לראות את כל בעלי החיים הפעילים בשעות החשיכה כמו הקנגורו והעטלפים. סיור משלים לביקור היום בגן החיות, ומומלץ מאוד לכל חובב חיות אמיתי.

הסיור האחרון מיועד למי שמעדיף לחוות את הגן תוך כדי נסיעה. "רכבת לילה אל המרחבים" הוא סיור המתחיל בנסיעה ברכבת הגן. הסיור עובר באזור החצר האפריקאית בה פוגשים את הקרנפים, הזברות וההיפופוטמים, ממשיך אל עדרי היחמורים, הצבאים והיעלים ומסתיים במפגש עם בעלי החיים פעילי הלילה שבגן.

כל הסיורים בהרשמה מראש בלבד, בטלפון 02-6750116


סיורי שקיעה בגן החיות התנכ''י בירושלים, צילום: יערה פורסט


סיורי שקיעה

ג'ירפות ולישון
סיור שקיעה במחלקת אוכלי העשב. מהיכרות עם היחמורים והיעלים בארץ חיות התנ"ך ועד לסיור יוצא דופן מאחורי הקלעים בבית הג'ירפות והקרנפים. בסיור מכירים את עולם הטיפול בג'ירפות, בקרנפים ובאחרים ושומעים סיפורים מאחורי הקלעים.
מתאים להורים וילדים מעל גיל 6.
הסיור יתקיים ביום ב' 11 ביולי ובימי ד' בתאריכים 20, 27 ביולי 3, 17, 24 באוגוסט.
בשעות 17:00- 20:00.

שקיעה עם הטורפים
סיור שקיעה בדגש היכרות עם מחלקת הטורפים של הגן. יוצאים לראות את הטיפול בטיגריסים מאחורי הקלעים וממשיכים משם לראות את שגרת הערב בתצוגות הדובים, האריות או הנמרים. במהלך הסיור שומעים סיפורים מאחורי הקלעים וממשיכים לסיור ערב בגן המחשיך לאיטו.
מתאים להורים וילדים מעל גיל 6 .
הסיור יתקיים בימי א' בתאריכים 10, 17, 31 ביולי 7, 21 באוגוסט וביום ג' 16 באוגוסט.
בשעות 17:45 –21:00

שקיעה עם פילים
במהלך סיור חופשי בגן החיות תפגשו את צוות מחלקת הפילים לסיור מקיף ומרתק בבית הפילים. הצוות יספר לכם כיצד מאמנים את הפילים, מה הקשר המיוחד בין הפילים למטפליהם ומה הייחודיות של הפילים בגן החיות התנ"כי. בסיור נבקר גם בבית הפיל הזכר ונשמע כיצד מטפלים בבעלי חיים חזקים וחכמים אלו. בתום הסיור נראה כיצד אוכלים הפילים ארוחת ערב בבית ונצא מהגן המחשיך לאיטו.
מתאים להורים וילדים מעל גיל 6
הסיור נערך בימי ה' 14, 28 ביולי 11, 25 באוגוסט.
שעות הסיור 17:45 – 19:30.

מחיר סיורי שקיעה - 58 ₪ לאדם.


גן החיות התנכ''י בירושלים, צילום: ניתאי רפופורט

סיורי ערב ולילה

ישנים בגן החיות
הזדמנות בלתי נשכחת לבלות לילה בגן החיות. סיור הלילה כולל תצפיות על חלק מבעלי החיים שבגן הפעילים בלילות ועל אורחי הלילה המגיעים לגן - עטלפים, קיפודים, דורסי לילה ועוד. בשעות הלילה המאוחרות מקיימים קומזיץ עם פיתות ותה, ולאחר שינה קצרצרה מתעוררים הישר אל סיור ב"ארץ הלמורים", שם צופים בהאכלה בחצר הפינגווינים ובמטבח הגן המתעורר. לחליפין, מטיילים בארץ חיות התנ"ך וחוזים בספירת הבוקר של היעלים והיחמורים וצופים בחצר האפריקאית המתעוררת. לקינוח אוכלים ארוחת בוקר קלילה, יחד עם הברבורים, על שפת האגם.
הסיור מתאים למבוגרים וילדים מעל גיל 6. ילדים יכולים להגיע לסיור רק עם הוריהם.
יש להביא שקי שינה. מומלץ להביא אוהלים.
בימי ה', במהלך יולי ואוגוסט ובנוסף גם בימי ב' החל מה-18 ביולי.
משך הסיור מ - 20:30 ועד 08:30
מחיר לאדם: 149 ₪

רכבת לילה אל המרחבים
מתחילים בנסיעה ברכבת הגן לאזור החצר האפריקאית בה פוגשים את הקרנפים, הזברות וההיפופוטמים. רואים כיצד החושך יורד על עדרי היחמורים, הצבאים והיעלים וממשיכים למפגש עם בעלי החיים פעילי הלילה שבגן.
הסיור מתאים לכל המשפחה (מעל גיל 5) וכולל גם כיבוד קל.
הסיור יתקיים בימי ג' בתאריכים 12, 19, 26 ביולי 2, 9 באוגוסט בשעות 18:45 – 21:30.
מחיר לאדם: 58 ₪. כולל כניסה לגן החיות.

לילה לבן
הזדמנות קרירה וייחודית לסיור לילה בו רואים כיצד בעלי החיים בגן מעבירים את הלילות. נכנסים לביתן חיות קטנות לתצפית בתצוגת הלילה החדשה, פוגשים את פעילי הלילה כקנגורו והעטלפים, צופים בעטלפים הפעילים ברחבי גן החיות בשעות הלילה ורואים את עדרי אוכלי העשב המעבירים את הלילות בשטח. מדובר בסיור המשלים את חווית הביקור ביום. הסיור מתאים לכל המשפחה – ילדים מעל גיל 5.
הסיור מתקיים בימי א' בחודשים יולי ואוגוסט, החל מה-10 ביולי בשעות 20:30 – 22:30, בהליכה רגלית
מחיר לאדם: 58 ₪.

גן החיות התנ''כי - ירושלים
לפרטים והזמנות 02-6750116 www.jerusalemzoo.org