הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

תיירות כפרית - חדשות ואירועיםקיץ בין ערביים בגן החיות התנ''כי בירושלים


סיורי שקיעה וסיורי לילה מרתקים עם הטורפים, הג'ירפות והפילים, הזדמנות מיוחדת לבלות עם בעלי חיים הפעילים בלילה, מופעי מוסיקה וסדנאות לכל המשפחה בשעות אחה''צ ועוד

מערכת פורטל התיירות הכפרית
תאריכים: יולי - אוגוסט 2019


Responsive
אריות בגן החיות התנכ''י, צילום: אריה אדלר

שעות אחר הצהריים בקיץ, כשהאוויר קריר ובעלי החיים פעילים, הן הזמן אידיאלי לביקור בגן החיות התנ"כי. המבקרים בחודשים יולי ואוגוסט, יוכלו ליהנות משפע פעילויות ברחבי הגן, בשעות הנעימות של אחר הצהריים, ללא תוספת תשלום.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

"המועשרים" – סדנה לכל המשפחה והתנסות במתקני העשרה לבעלי החיים, "אחד מי יודע?" – סדנה על תבונתם ויכולותיהם המופלאות של בעלי החיים, "צלילים מספרים" – סיפור וצלילים עם כל נגינה מרחבי העולם עם שיר סופר, "שירים בגן´- מופע חבורות זמר ישראליות בשירי טבע ובעלי חיים על שפת האגם, "להקת פריצת דיסק" – מופעים שמחים לכל המשפחה עם הצדעה לשירי הביטלס, להקת קווין ושירי הילדים של אריק איינשטיין, דני סנדרסון, הכבש ה-16 ועוד.

בנוסף, יתקיימו סיורים מודרכים מיוחדים, החל משעות השקיעה, ועד הלילה.

סיורי שקיעה בגן החיות - איך מתקיים אימון של פיל, כיצד מחסנים פינגווין, מתי ג'ירפה הולכת לישון ועוד

ג'ירפות ולישון - סיור שקיעה במחלקת אוכלי העשב. מהיכרות עם היחמורים והיעלים בארץ חיות התנ"ך ועד לסיור יוצא דופן מאחורי הקלעים בבית הג'ירפות והקרנפים. בסיור מכירים את עולם הטיפול בג'ירפות, בקרנפים ובאחרים.

סיור שקיעה והיכרות עם בעלי-החיים הטורפים של הגן. יוצאים לראות את הטיפול בטיגריסים מאחורי הקלעים וממשיכים לראות את שגרת הערב בתצוגות הדובים, האריות או הנמרים.

Responsive
מטפלים בבעלי החיים ומה שביניהם, צילום: צוריאל פנש

שקיעה עם פילים - במהלך סיור חופשי בגן החיות פוגשים את צוות מחלקת הפילים לסיור מקיף ומרתק בבית הפילים. הצוות יספר כיצד מאמנים את הפילים, מה הקשר המיוחד בין הפילים למטפליהם ומה הייחודיות של הפילים בגן החיות התנ"כי בירושלים. בסיור מבקרים גם בבית הפיל הזכר ושומעים כיצד מטפלים בבעלי חיים חזקים וחכמים אלו. בתום הסיור רואים כיצד אוכלים הפילים ארוחת ערב בבית.

"וטרינרים צעירים" - יוצאים לביקור מרתק במרפאת הגן, ובדרך מגלים כיצד מטפלים בנחשים ארסיים וכיצד מחסנים את הפינגווינים. במרפאת הגן, בה נערכים הניתוחים והטיפולים, מגלים ביחד את נפלאות הווטרינריה – מניתוח תמונות רנטגן ועד החייאות וטיפולים לבעלי החיים, מהצב ועד הפיל.

"אימון, העשרה ומה שביניהם" - לומדים כיצד יוצרים את משחקי ההעשרה בגן וכיצד מאמנים בעלי חיים, מקנגורו ועד פילים. לאחר מכן יוצאים לסיור בגן בו מגישים את ההעשרות לבעלי החיים וצופים באימון מרתק של פילים, טורפים ואחרים.

סיורי ערב ולילה:

"ישנים בגן החיות" - הזדמנות בלתי נשכחת לבלות לילה בגן החיות. סיור הלילה כולל תצפיות על חלק מבעלי החיים שבגן הפעילים בלילות ועל אורחי הלילה המגיעים לגן - עטלפים, קיפודים, דורסי לילה ועוד.

"רכבת לילה אל המרחבים" - נוסעים ברכבת הגן אל אזורים שונים באתר, ורואים כיצד פועלים בעלי החיים לאחר ששוקעת השמש.

"לילה לבן- סיורי לילה" מבקרים אצל בעלי החיים שבדרך כלל לא רואים בביקור רגיל בגן, אלה הפעילים רק בשעות החשכה.

כל סיורי מיועדים לגילאי 6 ומעלה, בעלות של 65 ₪ לאדם ו-43 ₪ למנויי הגן, מלבד לילה בגן החיות, בעלות 165 ₪ לאדם ו-146 למנויים (כולל פיתות ותה בערב וארוחת בוקר קלה). המחיר כולל כניסה לגן החיות.
כל הסיורים בהרשמה מראש בלבד. לפרטים והרשמה: 02-6750116

יולי ואוגוסט 2019 בגן החיות התנ"כי בירושלים
שעות פתיחת הגן:
א'-ה' 9:00-19:00, ו' 9:00-16:30
שבת 10:00-18:00. יש להתעדכן באתר לגבי הפעילות באותו יום.
מחיר כניסה: ילד (3-18) 46 ₪, מבוגר: 59 ש"ח
למידע נוסף על כל הפעילות בגן: 02-6750111 ובאתר www.jerusalemzoo.org